na­ka­men in Low German

Pronunciation: /ˈnɔːˌkɔːm̩/
verb
Syllabication: na·ka·men
[1]
advanced vocabulary
active
Examples:
[1] Ik gah al vör! Kummst du na?

Verbforms:

infinitive:
na­ka­men
past participle:
na­ko­men
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik koom na
du kum­mst na
he/se/dat kum­mt na
wi koomt na
ji koomt na
se koomt na
past:
ik keem na
du keemst na
he/se/dat keem na
wi ke­men na
ji ke­men na
se ke­men na
perfect:
ik heff na­ko­men
du hest na­ko­men
he/se/dat hett na­ko­men
wi hebbt na­ko­men
ji hebbt na­ko­men
se hebbt na­ko­men
conjunctive:
ik keem na
du keemst na
he/se/dat keem na
wi ke­men na
ji ke­men na
se ke­men na
imperative:
koom na!
koomt na!

Etymology:

Compound word constructed from: na + kamen