klar­rn op Plattdüütsch

[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
anlangen, beröhren, sachten kratzen
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
klar­rn
PPP:
klar­rt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik klarr
du klar­rst
he/se/dat klar­rt
wi klar­rt
ji klar­rt
se klar­rt
Vergangen Tiet:
ik klarr
du klar­rst
he/se/dat klarr
wi klar­ren
ji klar­ren
se klar­ren
Perfekt:
ik heff klar­rt
du hest klar­rt
he/se/dat hett klar­rt
wi hebbt klar­rt
ji hebbt klar­rt
se hebbt klar­rt
Kunjunktiv:
ik klarr
du klar­rst
he/se/dat klarr
wi klar­ren
ji klar­ren
se klar­ren
Imperativ:
klarr!
klar­rt!