swat­zen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈsvat͡sn̩/
Verb
Sülven: swat·zen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
reden
engelsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
swat­zen
PPP:
swatst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik swatz
du swatst
he/se/dat swatst
wi swatst
ji swatst
se swatst
Vergangen Tiet:
ik swatz
du swatst
he/se/dat swatz
wi swat­zen
ji swat­zen
se swat­zen
Perfekt:
ik heff swatst
du hest swatst
he/se/dat hett swatst
wi hebbt swatst
ji hebbt swatst
se hebbt swatst
Kunjunktiv:
ik swatz
du swatst
he/se/dat swatz
wi swat­zen
ji swat­zen
se swat­zen
Imperativ:
swatz!
swatst!