mau­en op Plattdüütsch

Utspraak: /maʊ̯·ən/
Verb
Sülven: mau·en
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
engelsch:
=
mew
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
mau­en
PPP:
maut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik mau­
du maust
he/se/dat maut
wi maut
ji maut
se maut
Vergangen Tiet:
ik mau­
du maust
he/se/dat mau­
wi mau­en
ji mau­en
se mau­en
Perfekt:
ik heff maut
du hest maut
he/se/dat hett maut
wi hebbt maut
ji hebbt maut
se hebbt maut
Kunjunktiv:
ik mau­
du maust
he/se/dat mau­
wi mau­en
ji mau­en
se mau­en
Imperativ:
mau­!
maut!