gnar­rn op Plattdüütsch

[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
en snarrend Gerüüsch afgeven
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
gnar­rn
PPP:
gnar­rt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik gnarr
du gnar­rst
he/se/dat gnar­rt
wi gnar­rt
ji gnar­rt
se gnar­rt
Vergangen Tiet:
ik gnarr
du gnar­rst
he/se/dat gnarr
wi gnar­ren
ji gnar­ren
se gnar­ren
Perfekt:
ik heff gnar­rt
du hest gnar­rt
he/se/dat hett gnar­rt
wi hebbt gnar­rt
ji hebbt gnar­rt
se hebbt gnar­rt
Kunjunktiv:
ik gnarr
du gnar­rst
he/se/dat gnarr
wi gnar­ren
ji gnar­ren
se gnar­ren
Imperativ:
gnarr!
gnar­rt!