päd­den op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈpɛdn̩/
Verb
Sülven: päd·den
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
treden
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
päd­den
PPP:
päd­dt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik pädd
du päd­dst
he/se/dat päd­dt
wi päd­dt
ji päd­dt
se päd­dt
Vergangen Tiet:
ik pädd
du päd­dst
he/se/dat pädd
wi päd­den
ji päd­den
se päd­den
Perfekt:
ik heff päd­dt
du hest päd­dt
he/se/dat hett päd­dt
wi hebbt päd­dt
ji hebbt päd­dt
se hebbt päd­dt
Kunjunktiv:
ik pädd
du päd­dst
he/se/dat pädd
wi päd­den
ji päd­den
se päd­den
Imperativ:
pädd!
päd­dt!