quar­rn op Plattdüütsch

[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
quäken, jammern, snarren, wenen
düütsch:
quarren

Verbformen:

Infinitiv:
quar­rn
PPP:
quar­rt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik quarr
du quar­rst
he/se/dat quar­rt
wi quar­rt
ji quar­rt
se quar­rt
Vergangen Tiet:
ik quarr
du quar­rst
he/se/dat quarr
wi quar­ren
ji quar­ren
se quar­ren
Perfekt:
ik heff quar­rt
du hest quar­rt
he/se/dat hett quar­rt
wi hebbt quar­rt
ji hebbt quar­rt
se hebbt quar­rt
Kunjunktiv:
ik quarr
du quar­rst
he/se/dat quarr
wi quar­ren
ji quar­ren
se quar­ren
Imperativ:
quarr!
quar­rt!