wam­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈvamzn̩/
Verb
Sülven: wam·sen
[1]
Opbowoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
prögeln
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
wam­sen
PPP:
wamst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik wams
du wamst
he/se/dat wamst
wi wamst
ji wamst
se wamst
Vergangen Tiet:
ik wams
du wamst
he/se/dat wams
wi wam­sen
ji wam­sen
se wam­sen
Perfekt:
ik heff wamst
du hest wamst
he/se/dat hett wamst
wi hebbt wamst
ji hebbt wamst
se hebbt wamst
Kunjunktiv:
ik wams
du wamst
he/se/dat wams
wi wam­sen
ji wam­sen
se wam­sen
Imperativ:
wams!
wamst!