knup­pern in Low German

Pronunciation: /ˈknʊ·pɐn/
verb
Syllabication: knup·pern
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
mit en luut Gerüüsch twaibieten

Verbforms:

infinitive:
knup­pern
past participle:
knup­pert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik knup­per
du knup­perst
he/se/dat knup­pert
wi knup­pert
ji knup­pert
se knup­pert
past:
ik knup­per
du knup­perst
he/se/dat knup­per
wi knup­pern
ji knup­pern
se knup­pern
perfect:
ik heff knup­pert
du hest knup­pert
he/se/dat hett knup­pert
wi hebbt knup­pert
ji hebbt knup­pert
se hebbt knup­pert
conjunctive:
ik knup­per
du knup­perst
he/se/dat knup­per
wi knup­pern
ji knup­pern
se knup­pern
imperative:
knup­per!
knup­pert!