Pronunciation: /bəˈsviːm̩/
verb
Syllabication: be·swie·men
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
beswiemen
past participle:
beswiemt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik beswiem
du beswiemst
he/se/dat beswiemt
wi beswiemt
ji beswiemt
se beswiemt
past:
ik beswiem
du beswiemst
he/se/dat beswiem
wi beswiemen
ji beswiemen
se beswiemen
perfect:
ik bün beswiemt
du büst beswiemt
he/se/dat is beswiemt
wi sünd beswiemt
ji sünd beswiemt
se sünd beswiemt
conjunctive:
ik beswiem
du beswiemst
he/se/dat beswiem
wi beswiemen
ji beswiemen
se beswiemen
imperative:
beswiem!
beswiemt!

Etymology:

Word derived from: be-