ver­blö­den in Low German

Pronunciation: /fəɾˈbløːy̯dn̩/
verb
Syllabication: ver·blö·den
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
dör Bloodverlust doodgahn

Verbforms:

infinitive:
ver­blö­den
past participle:
ver­blöödt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ver­blööt
du ver­blöödst
he/se/dat ver­blöödt
wi ver­blöödt
ji ver­blöödt
se ver­blöödt
past:
ik ver­blööt
du ver­blöödst
he/se/dat ver­blööt
wi ver­blö­den
ji ver­blö­den
se ver­blö­den
perfect:
ik heff ver­blöödt
du hest ver­blöödt
he/se/dat hett ver­blöödt
wi hebbt ver­blöödt
ji hebbt ver­blöödt
se hebbt ver­blöödt
conjunctive:
ik ver­blööt
du ver­blöödst
he/se/dat ver­blööt
wi ver­blö­den
ji ver­blö­den
se ver­blö­den
imperative:
ver­blööt!
ver­blöödt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + blöden