verquie­meln in Low German

Pronunciation: /fəɾˈkviː·məln/ 🔊︎
verb
Syllabication: ver·quie·meln
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
verquie­meln
past participle:
ve­r­quie­melt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik ve­r­quie­mel
du ve­r­quie­melst
he/se/dat ve­r­quie­melt
wi ve­r­quie­melt
ji ve­r­quie­melt
se ve­r­quie­melt
past:
ik ve­r­quie­mel
du ve­r­quie­melst
he/se/dat ve­r­quie­mel
wi ve­r­quie­meln
ji ve­r­quie­meln
se ve­r­quie­meln
perfect:
ik bün ve­r­quie­melt
du büst ve­r­quie­melt
he/se/dat is ve­r­quie­melt
wi sünd ve­r­quie­melt
ji sünd ve­r­quie­melt
se sünd ve­r­quie­melt
conjunctive:
ik ve­r­quie­mel
du ve­r­quie­melst
he/se/dat ve­r­quie­mel
wi ve­r­quie­meln
ji ve­r­quie­meln
se ve­r­quie­meln
imperative:
ve­r­quie­mel!
ve­r­quie­melt!

Etymology:

Sett sik tohoop ut: ver- + quiemen