que­len in Low German

Pronunciation: /ˈkvɛːln̩/
verb
Syllabication: que·len

Verbforms:

infinitive:
quelen
past participle:
queelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik queel
du queelst
he/se/dat queelt
wi queelt
ji queelt
se queelt
past:
ik queel
du queelst
he/se/dat queel
wi quelen
ji quelen
se quelen
perfect:
ik heff queelt
du hest queelt
he/se/dat hett queelt
wi hebbt queelt
ji hebbt queelt
se hebbt queelt
conjunctive:
ik queel
du queelst
he/se/dat queel
wi quelen
ji quelen
se quelen
imperative:
queel!
queelt!