schrach­tern in Low German

Pronunciation: /ˈʃɾax·tɐn/
verb
Syllabication: schrach·tern
[1]
peripheral vocabulary
active
Low Saxon:
von de Göös, Kraans etc.

Verbforms:

infinitive:
schrach­tern
past participle:
schrach­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik schrach­ter
du schrach­terst
he/se/dat schrach­tert
wi schrach­tert
ji schrach­tert
se schrach­tert
past:
ik schrach­ter
du schrach­terst
he/se/dat schrach­ter
wi schrach­tern
ji schrach­tern
se schrach­tern
perfect:
ik heff schrach­tert
du hest schrach­tert
he/se/dat hett schrach­tert
wi hebbt schrach­tert
ji hebbt schrach­tert
se hebbt schrach­tert
conjunctive:
ik schrach­ter
du schrach­terst
he/se/dat schrach­ter
wi schrach­tern
ji schrach­tern
se schrach­tern
imperative:
schrach­ter!
schrach­tert!