dal­spö­len in Low German

Pronunciation: /ˈdɔːl·spøːln̩/
verb
Syllabication: dal·spö·len
[1]
advanced vocabulary
Examples:
Wi hebbt dat Eten mit en goden Bramwien dalspöölt.

Verbforms:

infinitive:
dal­spö­len
past participle:
dal­spöölt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik spööl dal
du spöölst dal
he/se/dat spöölt dal
wi spöölt dal
ji spöölt dal
se spöölt dal
past:
ik spööl dal
du spöölst dal
he/se/dat spööl dal
wi spö­len dal
ji spö­len dal
se spö­len dal
perfect:
ik heff dal­spöölt
du hest dal­spöölt
he/se/dat hett dal­spöölt
wi hebbt dal­spöölt
ji hebbt dal­spöölt
se hebbt dal­spöölt
conjunctive:
ik spööl dal
du spöölst dal
he/se/dat spööl dal
wi spö­len dal
ji spö­len dal
se spö­len dal
imperative:
spööl dal!
spöölt dal!

Etymology:

Compound word constructed from: dal + spölen