nü­len in Low German

Pronunciation: /ˈnyːln̩/
verb
Syllabication: nü·len
[1]
peripheral vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
nü­len
past participle:
nüült
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik nüül
du nüülst
he/se/dat nüült
wi nüült
ji nüült
se nüült
past:
ik nüül
du nüülst
he/se/dat nüül
wi nü­len
ji nü­len
se nü­len
perfect:
ik heff nüült
du hest nüült
he/se/dat hett nüült
wi hebbt nüült
ji hebbt nüült
se hebbt nüült
conjunctive:
ik nüül
du nüülst
he/se/dat nüül
wi nü­len
ji nü­len
se nü­len
imperative:
nüül!
nüült!