ver­glip­pen in Low German

Pronunciation: /fəɾˈɡlɪpm̩/
verb
Syllabication: ver·glip·pen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
verglippen
past participle:
verglippt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik verglipp
du verglippst
he/se/dat verglippt
wi verglippt
ji verglippt
se verglippt
past:
ik verglipp
du verglippst
he/se/dat verglipp
wi verglippen
ji verglippen
se verglippen
perfect:
ik bün verglippt
du büst verglippt
he/se/dat is verglippt
wi sünd verglippt
ji sünd verglippt
se sünd verglippt
conjunctive:
ik verglipp
du verglippst
he/se/dat verglipp
wi verglippen
ji verglippen
se verglippen
imperative:
verglipp!
verglippt!

Etymology:

Compound word constructed from: ver- + glippen