ut­kü­ten in Low German

Pronunciation: /ˈuːtˌkyːtn̩/
verb
Syllabication: ut·kü·ten
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
ut­kü­ten
past participle:
ut­küüt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik küüt ut
du küütst ut
he/se/dat küüt ut
wi küüt ut
ji küüt ut
se küüt ut
past:
ik küüt ut
du küütst ut
he/se/dat küüt ut
wi kü­ten ut
ji kü­ten ut
se kü­ten ut
perfect:
ik heff ut­küüt
du hest ut­küüt
he/se/dat hett ut­küüt
wi hebbt ut­küüt
ji hebbt ut­küüt
se hebbt ut­küüt
conjunctive:
ik küüt ut
du küütst ut
he/se/dat küüt ut
wi kü­ten ut
ji kü­ten ut
se kü­ten ut
imperative:
küüt ut!
küüt ut!

Etymology:

Compound word constructed from: ut + küten