gals­tern in Low German

Pronunciation: /ˈɡals·tɐn/
verb
Syllabication: gals·tern
[1]
peripheral vocabulary
active
Low Saxon:
dicken Sliem afsonnern

Verbforms:

infinitive:
gals­tern
past participle:
gals­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik gals­ter
du gals­terst
he/se/dat gals­tert
wi gals­tert
ji gals­tert
se gals­tert
past:
ik gals­ter
du gals­terst
he/se/dat gals­ter
wi gals­tern
ji gals­tern
se gals­tern
perfect:
ik heff gals­tert
du hest gals­tert
he/se/dat hett gals­tert
wi hebbt gals­tert
ji hebbt gals­tert
se hebbt gals­tert
conjunctive:
ik gals­ter
du gals­terst
he/se/dat gals­ter
wi gals­tern
ji gals­tern
se gals­tern
imperative:
gals­ter!
gals­tert!