to­ra­ken in Low German

Pronunciation: /ˈtɔu̯ˌɾɔːkn̩/
verb
Syllabication: to·ra·ken

Verbforms:

infinitive:
to­ra­ken
past participle:
to­raakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik raak to
du raakst to
he/se/dat raakt to
wi raakt to
ji raakt to
se raakt to
past:
ik raak to
du raakst to
he/se/dat raak to
wi ra­ken to
ji ra­ken to
se ra­ken to
perfect:
ik heff to­raakt
du hest to­raakt
he/se/dat hett to­raakt
wi hebbt to­raakt
ji hebbt to­raakt
se hebbt to­raakt
conjunctive:
ik raak to
du raakst to
he/se/dat raak to
wi ra­ken to
ji ra­ken to
se ra­ken to
imperative:
raak to!
raakt to!

Etymology:

Compound word constructed from: to + raken