na­ra­cken in Low German

Pronunciation: /ˈnɔːˌɾakn̩/
verb
Syllabication: na·ra·cken

Verbforms:

infinitive:
na­ra­cken
past participle:
na­ra­ckt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik rack na
du ra­ckst na
he/se/dat ra­ckt na
wi ra­ckt na
ji ra­ckt na
se ra­ckt na
past:
ik rack na
du ra­ckst na
he/se/dat rack na
wi ra­cken na
ji ra­cken na
se ra­cken na
perfect:
ik heff na­ra­ckt
du hest na­ra­ckt
he/se/dat hett na­ra­ckt
wi hebbt na­ra­ckt
ji hebbt na­ra­ckt
se hebbt na­ra­ckt
conjunctive:
ik rack na
du ra­ckst na
he/se/dat rack na
wi ra­cken na
ji ra­cken na
se ra­cken na
imperative:
rack na!
ra­ckt na!

Etymology:

Compound word constructed from: na + racken