Pronunciation: /ˈnɔːˌdɾɛɪ̯ɡn̩/
verb
Syllabication: na·dre·gen
[1]
advanced vocabulary
[2]
advanced vocabulary
Low Saxon:
övelnehmen
German:

Verbforms:

infinitive:
nadregen
past participle:
nadragen
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik dreeg na
du driggst na
he/se/dat driggt na
wi dreegt na
ji dreegt na
se dreegt na
past:
ik dröög na
du dröögst na
he/se/dat dröög na
wi drögen na
ji drögen na
se drögen na
perfect:
ik heff nadragen
du hest nadragen
he/se/dat hett nadragen
wi hebbt nadragen
ji hebbt nadragen
se hebbt nadragen
conjunctive:
ik dröög na
du dröögst na
he/se/dat dröög na
wi drögen na
ji drögen na
se drögen na
imperative:
dreeg na!
dreegt na!

Etymology:

Compound word constructed from: na + dregen