na­jau­len in Low German

Pronunciation: /ˈnɔːˌjaʊ̯ln̩/
verb
Syllabication: na·jau·len
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
na­jau­len
past participle:
na­jault
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik jaul na
du jaulst na
he/se/dat jault na
wi jault na
ji jault na
se jault na
past:
ik jaul na
du jaulst na
he/se/dat jaul na
wi jau­len na
ji jau­len na
se jau­len na
perfect:
ik heff na­jault
du hest na­jault
he/se/dat hett na­jault
wi hebbt na­jault
ji hebbt na­jault
se hebbt na­jault
conjunctive:
ik jaul na
du jaulst na
he/se/dat jaul na
wi jau­len na
ji jau­len na
se jau­len na
imperative:
jaul na!
jault na!

Etymology:

Compound word constructed from: na + jaulen