Pronunciation: /ˈkva͡ɐn/
verb
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
quäken, jammern, snarren, wenen
German:

Verbforms:

infinitive:
quarrn
past participle:
quarrt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik quarr
du quarrst
he/se/dat quarrt
wi quarrt
ji quarrt
se quarrt
past:
ik quarr
du quarrst
he/se/dat quarr
wi quarren
ji quarren
se quarren
perfect:
ik heff quarrt
du hest quarrt
he/se/dat hett quarrt
wi hebbt quarrt
ji hebbt quarrt
se hebbt quarrt
conjunctive:
ik quarr
du quarrst
he/se/dat quarr
wi quarren
ji quarren
se quarren
imperative:
quarr!
quarrt!