Pronunciation: /ˈhaʊ̯·ən/
verb
Syllabication: hau·en
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
hauen
past participle:
haut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik hau
du haust
he/se/dat haut
wi haut
ji haut
se haut
past:
ik hau
du haust
he/se/dat hau
wi haun
ji haun
se haun
perfect:
ik heff haut
du hest haut
he/se/dat hett haut
wi hebbt haut
ji hebbt haut
se hebbt haut
conjunctive:
ik hau
du haust
he/se/dat hau
wi haun
ji haun
se haun
imperative:
hau!
haut!

Etymology:

Word derived from: Hau
Identical words ››› hauen ❔︎