la­ten in Low German

Pronunciation: /ˈlɔːtn̩/
verb
Syllabication: la·ten
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
utswarmen (von Immen)

Verbforms:

infinitive:
la­ten
past participle:
laat
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik laat
du laatst
he/se/dat laat
wi laat
ji laat
se laat
past:
ik laat
du laatst
he/se/dat laat
wi la­ten
ji la­ten
se la­ten
perfect:
ik heff laat
du hest laat
he/se/dat hett laat
wi hebbt laat
ji hebbt laat
se hebbt laat
conjunctive:
ik laat
du laatst
he/se/dat laat
wi la­ten
ji la­ten
se la­ten
imperative:
laat!
laat!