kal­fa­tern auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /kalˈfɔː·tɐn/
Verb
Silbentrennung: kal·fa·tern
plattdeutsch:
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
kalfatern
Partizip Perfekt:
kalfatert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik kalfater
du kalfaterst
he/se/dat kalfatert
wi kalfatert
ji kalfatert
se kalfatert
Imperfekt:
ik kalfater
du kalfaterst
he/se/dat kalfater
wi kalfatern
ji kalfatern
se kalfatern
Perfekt:
ik heff kalfatert
du hest kalfatert
he/se/dat hett kalfatert
wi hebbt kalfatert
ji hebbt kalfatert
se hebbt kalfatert
Konjunktiv:
ik kalfater
du kalfaterst
he/se/dat kalfater
wi kalfatern
ji kalfatern
se kalfatern
Imperativ:
kalfater!
kalfatert!