af­flö­men auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈafˌfløːy̯m̩/
Verb
Silbentrennung: af·flö·men
[1]
Randwortschatz
plattdeutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
afflömen
Partizip Perfekt:
afflöömt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik flööm af
du flöömst af
he/se/dat flöömt af
wi flöömt af
ji flöömt af
se flöömt af
Imperfekt:
ik flööm af
du flöömst af
he/se/dat flööm af
wi flömen af
ji flömen af
se flömen af
Perfekt:
ik heff afflöömt
du hest afflöömt
he/se/dat hett afflöömt
wi hebbt afflöömt
ji hebbt afflöömt
se hebbt afflöömt
Konjunktiv:
ik flööm af
du flöömst af
he/se/dat flööm af
wi flömen af
ji flömen af
se flömen af
Imperativ:
flööm af!
flöömt af!

Etymologie:

Wort abgeleitet von: af