gö­keln auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈɡøː·kəln/
Verb
Silbentrennung: gö·keln
[1]
Randwortschatz
plattdeutsch:
Blendwark maken
deutsch:
niederländisch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
gökeln
Partizip Perfekt:
gökelt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik gökel
du gökelst
he/se/dat gökelt
wi gökelt
ji gökelt
se gökelt
Imperfekt:
ik gökel
du gökelst
he/se/dat gökel
wi gökeln
ji gökeln
se gökeln
Perfekt:
ik heff gökelt
du hest gökelt
he/se/dat hett gökelt
wi hebbt gökelt
ji hebbt gökelt
se hebbt gökelt
Konjunktiv:
ik gökel
du gökelst
he/se/dat gökel
wi gökeln
ji gökeln
se gökeln
Imperativ:
gökel!
gökelt!