wra­ken auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈvɾɔːkn̩/
Verb
Silbentrennung: wra·ken

Verbformen:

Infinitiv:
wra­ken
Partizip Perfekt:
wraakt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik wraak
du wraakst
he/se/dat wraakt
wi wraakt
ji wraakt
se wraakt
Imperfekt:
ik wraak
du wraakst
he/se/dat wraak
wi wra­ken
ji wra­ken
se wra­ken
Perfekt:
ik heff wraakt
du hest wraakt
he/se/dat hett wraakt
wi hebbt wraakt
ji hebbt wraakt
se hebbt wraakt
Konjunktiv:
ik wraak
du wraakst
he/se/dat wraak
wi wra­ken
ji wra­ken
se wra­ken
Imperativ:
wraak!
wraakt!