af­murk­sen auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈafˌmʊ͡ɐksn̩/
Verb
Silbentrennung: af·murk·sen
plattdeutsch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
af­murk­sen
Partizip Perfekt:
af­murkst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik murks af
du murkst af
he/se/dat murkst af
wi murkst af
ji murkst af
se murkst af
Imperfekt:
ik murks af
du murkst af
he/se/dat murks af
wi murk­sen af
ji murk­sen af
se murk­sen af
Perfekt:
ik heff af­murkst
du hest af­murkst
he/se/dat hett af­murkst
wi hebbt af­murkst
ji hebbt af­murkst
se hebbt af­murkst
Konjunktiv:
ik murks af
du murkst af
he/se/dat murks af
wi murk­sen af
ji murk­sen af
se murk­sen af
Imperativ:
murks af!
murkst af!

Etymologie:

Wort abgeleitet von: af-