Aussprache op Platt: /ˈbɛː·ɾən/
Verb
Silbentrennung: bä·ren
[1]
Aufbauwortschatz

Verbformen:

Infinitiv:
bären
Partizip Perfekt:
bäärt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik bäär
du bäärst
he/se/dat bäärt
wi bäärt
ji bäärt
se bäärt
Imperfekt:
ik bäär
du bäärst
he/se/dat bäär
wi bären
ji bären
se bären
Perfekt:
ik heff bäärt
du hest bäärt
he/se/dat hett bäärt
wi hebbt bäärt
ji hebbt bäärt
se hebbt bäärt
Konjunktiv:
ik bäär
du bäärst
he/se/dat bäär
wi bären
ji bären
se bären
Imperativ:
bäär!
bäärt!