wib­beln auf Plattdeutsch

Aussprache: /ˈvɪ·bəln/
Verb
Silbentrennung: wib·beln
[1]
Aufbauwortschatz

Verbformen:

Infinitiv:
wib­beln
Partizip Perfekt:
wib­belt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik wib­bel
du wib­belst
he/se/dat wib­belt
wi wib­belt
ji wib­belt
se wib­belt
Imperfekt:
ik wib­bel
du wib­belst
he/se/dat wib­bel
wi wib­beln
ji wib­beln
se wib­beln
Perfekt:
ik heff wib­belt
du hest wib­belt
he/se/dat hett wib­belt
wi hebbt wib­belt
ji hebbt wib­belt
se hebbt wib­belt
Konjunktiv:
ik wib­bel
du wib­belst
he/se/dat wib­bel
wi wib­beln
ji wib­beln
se wib­beln
Imperativ:
wib­bel!
wib­belt!