schar­waun auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈʃa͡ɐ·vaʊ̯n/
Verb
Silbentrennung: schar·waun

Verbformen:

Infinitiv:
scharwaun
Partizip Perfekt:
scharwaut
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik scharwau
du scharwaust
he/se/dat scharwaut
wi scharwaut
ji scharwaut
se scharwaut
Imperfekt:
ik scharwau
du scharwaust
he/se/dat scharwau
wi scharwaun
ji scharwaun
se scharwaun
Perfekt:
ik heff scharwaut
du hest scharwaut
he/se/dat hett scharwaut
wi hebbt scharwaut
ji hebbt scharwaut
se hebbt scharwaut
Konjunktiv:
ik scharwau
du scharwaust
he/se/dat scharwau
wi scharwaun
ji scharwaun
se scharwaun
Imperativ:
scharwau!
scharwaut!