knü­chen auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈknʏ·çən/
Verb
Silbentrennung: knü·chen
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:
englisch:

Verbformen:

Infinitiv:
knüchen
Partizip Perfekt:
knücht
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik knüch
du knüchst
he/se/dat knücht
wi knücht
ji knücht
se knücht
Imperfekt:
ik knüch
du knüchst
he/se/dat knüch
wi knüchen
ji knüchen
se knüchen
Perfekt:
ik heff knücht
du hest knücht
he/se/dat hett knücht
wi hebbt knücht
ji hebbt knücht
se hebbt knücht
Konjunktiv:
ik knüch
du knüchst
he/se/dat knüch
wi knüchen
ji knüchen
se knüchen
Imperativ:
knüch!
knücht!