in­fre­ren auf Plattdeutsch

Aussprache op Platt: /ˈɪnˌfɾɛɪ̯·ɾən/
Verb
Silbentrennung: in·fre·ren
[1]
Aufbauwortschatz
plattdeutsch:
deutsch:

Verbformen:

Infinitiv:
infreren
Partizip Perfekt:
infroren
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik freer in
du freerst in
he/se/dat freert in
wi freert in
ji freert in
se freert in
Imperfekt:
ik freer in
du freerst in
he/se/dat freer in
wi freren in
ji freren in
se freren in
Perfekt:
ik heff infroren
du hest infroren
he/se/dat hett infroren
wi hebbt infroren
ji hebbt infroren
se hebbt infroren
Konjunktiv:
ik freer in
du freerst in
he/se/dat freer in
wi freren in
ji freren in
se freren in
Imperativ:
freer in!
freert in!
Infinitiv:
infreren
Partizip Perfekt:
infroren
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Gegenwart:
ik freer in
du früst in
he/se/dat früst in
wi freert in
ji freert in
se freert in
Imperfekt:
ik freer in
du freerst in
he/se/dat freer in
wi freren in
ji freren in
se freren in
Perfekt:
ik heff infroren
du hest infroren
he/se/dat hett infroren
wi hebbt infroren
ji hebbt infroren
se hebbt infroren
Konjunktiv:
ik freer in
du freerst in
he/se/dat freer in
wi freren in
ji freren in
se freren in
Imperativ:
freer in!
freert in!

Etymologie:

Zusammengesetztes Wort bestehend aus: in + freren