Pronunciation: /ˈan·dɾɔˌva͡ɐkn̩/
verb
Syllabication: an·dro·war·ken
[1]
peripheral vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
androwarken
past participle:
androwarkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik drowark an
du drowarkst an
he/se/dat drowarkt an
wi drowarkt an
ji drowarkt an
se drowarkt an
past:
ik drowark an
du drowarkst an
he/se/dat drowark an
wi drowarken an
ji drowarken an
se drowarken an
perfect:
ik bün androwarkt
du büst androwarkt
he/se/dat is androwarkt
wi sünd androwarkt
ji sünd androwarkt
se sünd androwarkt
conjunctive:
ik drowark an
du drowarkst an
he/se/dat drowark an
wi drowarken an
ji drowarken an
se drowarken an
imperative:
drowark an!
drowarkt an!

Etymology:

Word derived from: an