andro­war­ken in Low German

Pronunciation: /ˈan·dɾɔˌva͡ɐkn̩/
verb
Syllabication: an·dro·war·ken
[1]
peripheral vocabulary
active
Low Saxon:
opfällig gahn

Verbforms:

infinitive:
andro­war­ken
past participle:
andro­warkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik dro­wark an
du dro­warkst an
he/se/dat dro­warkt an
wi dro­warkt an
ji dro­warkt an
se dro­warkt an
past:
ik dro­wark an
du dro­warkst an
he/se/dat dro­wark an
wi dro­war­ken an
ji dro­war­ken an
se dro­war­ken an
perfect:
ik bün andro­warkt
du büst andro­warkt
he/se/dat is andro­warkt
wi sünd andro­warkt
ji sünd andro­warkt
se sünd andro­warkt
conjunctive:
ik dro­wark an
du dro­warkst an
he/se/dat dro­wark an
wi dro­war­ken an
ji dro­war­ken an
se dro­war­ken an
imperative:
dro­wark an!
dro­warkt an!