andro­war­ken op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈan·dɾɔˌva͡ɐkn̩/
Verb
Sülven: an·dro·war·ken
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt
plattdüütsch:
opfällig gahn

Verbformen:

Infinitiv:
andro­war­ken
PPP:
andro­warkt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik dro­wark an
du dro­warkst an
he/se/dat dro­warkt an
wi dro­warkt an
ji dro­warkt an
se dro­warkt an
Vergangen Tiet:
ik dro­wark an
du dro­warkst an
he/se/dat dro­wark an
wi dro­war­ken an
ji dro­war­ken an
se dro­war­ken an
Perfekt:
ik bün andro­warkt
du büst andro­warkt
he/se/dat is andro­warkt
wi sünd andro­warkt
ji sünd andro­warkt
se sünd andro­warkt
Kunjunktiv:
ik dro­wark an
du dro­warkst an
he/se/dat dro­wark an
wi dro­war­ken an
ji dro­war­ken an
se dro­war­ken an
Imperativ:
dro­wark an!
dro­warkt an!