jirk­sen in Low German

Pronunciation: /ˈjɪ͡ɐksn̩/
verb
Syllabication: jirk·sen
[1]
peripheral vocabulary
active

Verbforms:

infinitive:
jirk­sen
past participle:
jirkst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik jirks
du jirksst
he/se/dat jirkst
wi jirkst
ji jirkst
se jirkst
past:
ik jirks
du jirksst
he/se/dat jirks
wi jirk­sen
ji jirk­sen
se jirk­sen
perfect:
ik heff jirkst
du hest jirkst
he/se/dat hett jirkst
wi hebbt jirkst
ji hebbt jirkst
se hebbt jirkst
conjunctive:
ik jirks
du jirksst
he/se/dat jirks
wi jirk­sen
ji jirk­sen
se jirk­sen
imperative:
jirks!
jirkst!