jirk­sen op Plattdüütsch

Utspraak: /ˈjɪ͡ɐksn̩/
Verb
Sülven: jirk·sen
[1]
Randwoortschatt
aktiv bruukt

Verbformen:

Infinitiv:
jirk­sen
PPP:
jirkst
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik jirks
du jirksst
he/se/dat jirkst
wi jirkst
ji jirkst
se jirkst
Vergangen Tiet:
ik jirks
du jirksst
he/se/dat jirks
wi jirk­sen
ji jirk­sen
se jirk­sen
Perfekt:
ik heff jirkst
du hest jirkst
he/se/dat hett jirkst
wi hebbt jirkst
ji hebbt jirkst
se hebbt jirkst
Kunjunktiv:
ik jirks
du jirksst
he/se/dat jirks
wi jirk­sen
ji jirk­sen
se jirk­sen
Imperativ:
jirks!
jirkst!