prees­tern in Low German

Pronunciation: /ˈpɾɛːs·tɐn/
verb
Syllabication: prees·tern
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
belehrend snacken

Verbforms:

infinitive:
prees­tern
past participle:
prees­tert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik prees­ter
du prees­terst
he/se/dat prees­tert
wi prees­tert
ji prees­tert
se prees­tert
past:
ik prees­ter
du prees­terst
he/se/dat prees­ter
wi prees­tern
ji prees­tern
se prees­tern
perfect:
ik heff prees­tert
du hest prees­tert
he/se/dat hett prees­tert
wi hebbt prees­tert
ji hebbt prees­tert
se hebbt prees­tert
conjunctive:
ik prees­ter
du prees­terst
he/se/dat prees­ter
wi prees­tern
ji prees­tern
se prees­tern
imperative:
prees­ter!
prees­tert!