Pronunciation: /ˈafˌmøːy̯tn̩/
verb
Syllabication: af·mö·ten
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
afmöten
past participle:
afmööt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik mööt af
du möötst af
he/se/dat mööt af
wi mööt af
ji mööt af
se mööt af
past:
ik mööt af
du möötst af
he/se/dat mööt af
wi möten af
ji möten af
se möten af
perfect:
ik heff afmööt
du hest afmööt
he/se/dat hett afmööt
wi hebbt afmööt
ji hebbt afmööt
se hebbt afmööt
conjunctive:
ik mööt af
du möötst af
he/se/dat mööt af
wi möten af
ji möten af
se möten af
imperative:
mööt af!
mööt af!

Etymology:

Compound word constructed from: af + möten