Pronunciation: /ˈknas·tɐn/
verb
Syllabication: knas·tern
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
knastern
past participle:
knastert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik knaster
du knasterst
he/se/dat knastert
wi knastert
ji knastert
se knastert
past:
ik knaster
du knasterst
he/se/dat knaster
wi knastern
ji knastern
se knastern
perfect:
ik heff knastert
du hest knastert
he/se/dat hett knastert
wi hebbt knastert
ji hebbt knastert
se hebbt knastert
conjunctive:
ik knaster
du knasterst
he/se/dat knaster
wi knastern
ji knastern
se knastern
imperative:
knaster!
knastert!