Utspraak op Platt: /ˈknas·tɐn/
Verb
Sülven: knas·tern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:
düütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
knastern
PPP:
knastert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik knaster
du knasterst
he/se/dat knastert
wi knastert
ji knastert
se knastert
Vergangen Tiet:
ik knaster
du knasterst
he/se/dat knaster
wi knastern
ji knastern
se knastern
Perfekt:
ik heff knastert
du hest knastert
he/se/dat hett knastert
wi hebbt knastert
ji hebbt knastert
se hebbt knastert
Kunjunktiv:
ik knaster
du knasterst
he/se/dat knaster
wi knastern
ji knastern
se knastern
Imperativ:
knaster!
knastert!