Pronunciation: /ˈtɔu̯ˌzɛɪ̯n/
verb
Syllabication: to·sehn
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:
German:

Verbforms:

infinitive:
tosehn
past participle:
tosehn
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik seh to
du sühst to
he/se/dat süht to
wi seht to
ji seht to
se seht to
past:
ik seeg to
du seegst to
he/se/dat seeg to
wi segen to
ji segen to
se segen to
perfect:
ik heff tosehn
du hest tosehn
he/se/dat hett tosehn
wi hebbt tosehn
ji hebbt tosehn
se hebbt tosehn
conjunctive:
ik seeg to
du seegst to
he/se/dat seeg to
wi segen to
ji segen to
se segen to
imperative:
seh to!
seht to!

Etymology:

Compound word constructed from: to + sehn