vör­ge­ven in Low German

Pronunciation: /ˈføː͡ɐˌɡeɪ̯m̩/
verb
Syllabication: vör·ge·ven
[1]
advanced vocabulary
active
Low Saxon:
dat Veh Foder vörsmieten

Verbforms:

infinitive:
vör­ge­ven
past participle:
vör­ge­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik geef vör
du gif­fst vör
he/se/dat gif­ft vör
wi geevt vör
ji geevt vör
se geevt vör
past:
ik gaff vör
du gaf­fst vör
he/se/dat gaff vör
wi gaf­fen vör
ji gaf­fen vör
se gaf­fen vör
perfect:
ik heff vör­ge­ven
du hest vör­ge­ven
he/se/dat hett vör­ge­ven
wi hebbt vör­ge­ven
ji hebbt vör­ge­ven
se hebbt vör­ge­ven
conjunctive:
ik gaff vör
du gaf­fst vör
he/se/dat gaff vör
wi gaf­fen vör
ji gaf­fen vör
se gaf­fen vör
imperative:
giff vör!
gif­ft vör!

Etymology:

Compound word constructed from: vör + geven