Pronunciation: /ˈɪnˌɡluːpm̩/
verb
Syllabication: in·glu·pen
[1]
advanced vocabulary

Verbforms:

infinitive:
inglupen
past participle:
ingluupt
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik gluup in
du gluupst in
he/se/dat gluupt in
wi gluupt in
ji gluupt in
se gluupt in
past:
ik gluup in
du gluupst in
he/se/dat gluup in
wi glupen in
ji glupen in
se glupen in
perfect:
ik heff ingluupt
du hest ingluupt
he/se/dat hett ingluupt
wi hebbt ingluupt
ji hebbt ingluupt
se hebbt ingluupt
conjunctive:
ik gluup in
du gluupst in
he/se/dat gluup in
wi glupen in
ji glupen in
se glupen in
imperative:
gluup in!
gluupt in!

Etymology:

Compound word constructed from: in + glupen