Pronunciation: /ˈja·kɐn/
verb
Syllabication: ja·ckern
[1]
advanced vocabulary
Low Saxon:

Verbforms:

infinitive:
jackern
past participle:
jackert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik jacker
du jackerst
he/se/dat jackert
wi jackert
ji jackert
se jackert
past:
ik jacker
du jackerst
he/se/dat jacker
wi jackern
ji jackern
se jackern
perfect:
ik bün jackert
du büst jackert
he/se/dat is jackert
wi sünd jackert
ji sünd jackert
se sünd jackert
conjunctive:
ik jacker
du jackerst
he/se/dat jacker
wi jackern
ji jackern
se jackern
imperative:
jacker!
jackert!
Identical words ››› jäckern ❔︎