Utspraak op Platt: /ˈja·kɐn/
Verb
Sülven: ja·ckern
[1]
Opbowoortschatt
plattdüütsch:

Verbformen:

Infinitiv:
jackern
PPP:
jackert
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
Nutiet:
ik jacker
du jackerst
he/se/dat jackert
wi jackert
ji jackert
se jackert
Vergangen Tiet:
ik jacker
du jackerst
he/se/dat jacker
wi jackern
ji jackern
se jackern
Perfekt:
ik bün jackert
du büst jackert
he/se/dat is jackert
wi sünd jackert
ji sünd jackert
se sünd jackert
Kunjunktiv:
ik jacker
du jackerst
he/se/dat jacker
wi jackern
ji jackern
se jackern
Imperativ:
jacker!
jackert!
Identische Wöör ››› jäckern ❔︎