kamp­ge­ven in Low German

Pronunciation: /ˈkampˌɡɛːm̩/
verb
Syllabication: kamp·ge·ven
[1]
peripheral vocabulary

Verbforms:

infinitive:
kamp­ge­ven
past participle:
kamp­ge­ven
ik
du
he/se/dat
wi
ji
se
present:
ik geev kamp
du giff­st kamp
he/se/dat giff­t kamp
wi geevt kamp
ji geevt kamp
se geevt kamp
past:
ik gaff kamp
du gaff­st kamp
he/se/dat gaff kamp
wi gaf­fen kamp
ji gaf­fen kamp
se gaf­fen kamp
perfect:
ik heff kamp­ge­ven
du hest kamp­ge­ven
he/se/dat hett kamp­ge­ven
wi hebbt kamp­ge­ven
ji hebbt kamp­ge­ven
se hebbt kamp­ge­ven
conjunctive:
ik gaff kamp
du gaff­st kamp
he/se/dat gaff kamp
wi gaf­fen kamp
ji gaf­fen kamp
se gaf­fen kamp
imperative:
giff kamp!
giff­t kamp!

Etymology:

Compound word constructed from: Kamp + geven